Fortuna.cz

Jednou z nejznámějších a nejsolidnějších kamenných sázkových kanceláří u nás je Fortuna. Svým klientům nabízí již mnoho let širokou síť poboček a také samozřejmě internetové sázení z pohodlí domova. V roce 2005 koupila sázkovou kancelář společnost Penta, která tak úspěšně rozvíjí tuto tradiční a oblíbenou značku. Fortuna se může pochlubit zdařilým designem svých webových stránek, intuitivním ovládáním a velkým počtem vypisovaných příležitostí. Fortuna provozuje kromě klasického sázení na pobočkách, kterých jsou stovky, také internetové sázení. Registrace u Fortuny je velice jednoduchá a intuitivní. Na webu ifortuna.cz klikněte na nápis „Chci se registrovat“, případně „Registrace“ a vyplňte požadované osobní údaje. Po odeslání registračního formuláře vám na e-mail, který jste při vyplňování zadali, přijde odkaz. Kliknutím na něj svou internetovou registraci potvrdíte.

Servis24 přihlášení na účet vám zajistí přístup k vašim penězům.

Sázení na Fortuna.cz

K tomu, abyste mohli sázet, bude však potřeba učinit ještě jeden krok. S občanským průkazem se musíte dostavit na nejbližší kamennou pobočku (jejich seznam naleznete na webu ifortuna.cz) a zde podepsat smlouvu o internetovém sázení. Tento krok vyžaduje legislativa České republiky. Registrací se automaticky stáváte členem věrnostního programu FORTUNA klub plus. Za sázení sbíráte body, které následně můžete uplatnit na nákup reklamních předmětů Fortuny. Peníze můžete na vaše hráčské konto vkládat hotově na pobočce, bankovním převodem (účet I-Konta 2423832/0800 vedený u ČS, povinný variabilní symbol je sedmimístné číslo uvedené na přihlášce), platební kartou (minimum pro dobití je 300 Kč) a platebním rozhraním PaySec (minimum 100 Kč). Výběry vašich výher lze provádět buď hotovostně na pobočce nebo bankovním převodem. Pokud si chcete na kterékoliv pobočce vyzvednout hotovost z vašeho konta, musíte nejprve zaslat požadavek přes internet nebo prostřednictvím SMS z vašeho mobilního čísla, které máte uvedeno na první pozici (sekce změna údajů). Tvar SMS je vyber castka (např.: vyber 350) a odešlete ji na +420 736 361 002. Vkládat a vybírat lze pouze částky určené k sázení. Jestliže se rozhodnete vybírat z vašeho hráčského konta peníze, které jste ještě nevsadili, nebo nezískali výhrou, bude výběr zpoplatněn částkou 3 %. Manipulační poplatek ke každé sázce je 5 %. Sázková kancelář Fortuna vám ale nabízí tzv. profisázky. Při vkladu 1000 Kč na určité zápasy, které jsou každý den speciálně označeny v nabídce, neplatíte žádný manipulační poplatek. U Fortuny si můžete vsadit na všechny možné sporty – od fotbalu, tenisu a hokeje až po curling, basketbal, volejbal, baseball, motosport, florbal či snooker. V nabídce jsou i sázky live, tedy sázení na již rozehranou událost.

Historie

FORTUNA, sázková kancelář a.s. je historicky prvním a nejstarším poskytovatelem kursových sázek na území České republiky, její vznik se datuje do května roku 1990 v Praze. Společnost Fortuna se tak po pádu komunistického režimu v bývalém Československu stala zároveň průkopníkem mezi porevolučními akciovými společnostmi vůbec.

Historie

Sázkovou kanceláře Fortuna v roce 1990 založila čtveřice Petr Bouma, Jiří Balcar, Josef Kurka a Michal Horáček. Ve stejném roce byla otevřena i první pobočka sázkové kanceláře Fortuna, a to v Praze v pasáži Lucerna. Prvního května 1990 došlo k legalizaci kursových sázek v tehdejším Československu, což byl jeden z nesporných znaků nastupující éry svobodného podnikání.

Hlad po doposud chybějícím artiklu v České republice se brzy promítl i na Slovensko. Za necelý rok byla založena sázková kancelář Terno, sesterská společnost Fortuny. Mezi první majitele Terna patřili kromě Fortuny také Igor Nosek a Richard Müller.

Síť poboček se v obou zemích úspěšně rozrůstala, v roce 1995 pak nastal první z technologických milníků, když došlo k přechodu na elektronickou komunikaci prostřednictvím modemů mezi kamennými pobočkami a centrálou v čele s oddělením bookmakingu (přijímání sázek).

Od 2005

Po deseti dalších letech změnila Fortuna poprvé a zatím naposledy svého majitele. V roce 2005 prodali úspěšní podnikatelé v čele se známým hudebníkem a textařem Michalem Horáčkem prosperující firmu investiční skupině Penta, která se stala novým vlastníkem jak české Fortuny, tak slovenského Terna. Změna majitele přinesla nový vítr do usínající značky a začali se dít věci. Prvním z nich byla změna názvu slovenského Terna, které se přejmenovalo na Fortunu. Následovala expanze na polský trh a nákup sázkové kanceláře Profesionał. Také polskou firmu, která byla na trhu deset let, čekalo přejmenování na Fortuna. Následovala modernizace provozu (2006) spojená s řadou nových produktů. Technický pokrok umožnil real-time komunikaci mezi pobočkami a bookmakingem, zákazník vše pozitivně pocítil například v mnohem rychlejším vyhodnocování výsledků, rovněž výplatu výher bylo možné uplatnit v celé síti poboček nikoliv pouze té, kde byl tiket uzavřen. Výrazně se změnila rovněž tvář věrnostního programu Fortuna Klub Plus, kde došlo k personifikaci zákazníků Fortuny. V roce 2007 došlo ke vzkříšení telefonického sázení prostřednictví služby TELEKONTO, na Slovensku bylo povoleno dokonce uzavírat sázky přes internet. Ten na sebe nenechal dlouho čekat ani v Čechách. Leden 2009 znamená další boom na poli kursového sázení, legalizace sázek přes internet, přináší českým „sázkovkám“ nové klienty, kteří doposud uzavírali sázky především u zahraničních společností. Ve stejném roce vznikla zároveň Fortuna Entertainment Group, která se záhy stala největším středoevropským provozovatelem kursových sázek. Původně česká společnost se tak rozrostla až do současné podoby holdingu, který své zájmy hájí i na polském, maďarském, slovenském a také chorvatském trhu. Zásadním produktem v roce 2009 se stali sázky Live, uzavírání sázek v průběhu rozehraného utkání se rázem stalo hitem mezi sázkaři. V říjnu 2010 pak Fortuna vstoupila na burzu, obchodování s akciemi Fortuny je možné na burzách v Praze a Varšavě. O necelý rok později spustila Fortuna prodej stíracích losů a rozšířila své pole působnosti také na trh číselných loterií, kam vstoupila 18. července s produktem Loto.

Současnost

V současné době umožňuje Fortuna uzavírat sázky prostřednictvím:

  • internetu na oficiálních stránkách
  • v síti kamenných poboček, kterých je přes 600 v rámci celé ČR
  • telefonicky
  • prostřednictvím mobilní aplikace m.ifortuna.cz

Fortuna je rovněž sponzorem sportovních odvětví, eventů a klubů:

  • fotbal: Sparta Praha, Baník Ostrava, Bohemians 1905, Slovan Liberec, Zbrojovka Brno, Fortuna Víkend šampionů
  • florbal: Fortuna Extraliga
  • atletika: TNT – Fortuna Meeting, Pražská tyčka
  • Dostihové závodiště Chuchle

Strategie a hodnoty

Fortuna chce přinášet zábavu svým zákazníkům, kteří mají rádi sport, sledují sportovní události, provozují sport jako koníček a sází na své oblíbené týmy.

Vize

Fortuna směřuje zejména k upevňování pozice lídra na trhu s kurzovými sázkami v regionu střední Evropy. Úsilí a prostředky Fortuna vkládá do inovací, které zákazníky a akcionáře nenechají na pochybách, že Fortuna Entertainment Group je hlavním hybatelem trhu.

Regulace

Fortuna Entertainment Group plně respektuje a dodržuje regulační normy na národní i evropské úrovni. Uvědomuje si potřebu regulace a i proto podporuje stabilní a transparentní legislativní prostředí, které umožňuje rovnou soutěž všech subjektů působících na trhu. V zemích působnosti je aktivním členem profesních asociací a spolupracuje s vládami a parlamenty na tvorbě legislativy vztahující se k oblasti kurzových sázek.

Odpovědné sázení

Fortuna Entertainment Group se hlásí k odpovědnému sázení a aktivně se účastní projektů, jejichž hlavním cílem je představení zodpovědného přístupu k sázení s důrazem na dodržování příslušné věkové hranice. Tento přístup skupina uplatňuje na všech trzích.

Podpora sportu

Díky kurzovým sázkám na sportovní události je Fortuna Entertainment Group přirozeným partnerem sportovních klubů. Vedle tradičního sponzoringu společnost poskytuje finanční prostředky také hendikepovaným sportovcům a prostřednictvím grantů podporuje rozvoj regionálního sportu.

Fortuna Entertainment Group

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Z původně české společnosti se postupem času rozrostla v holding, který nyní působí i na slovenském, polském a maďarském trhu. Skupina trvale investuje do vývoje nových produktů a rozšiřuje stávající síť poboček a služeb. Díky své dvacetileté historii je Fortuna zavedenou značkou na trhu kurzových sázek i mezi zákazníky. Během let se skupina vyprofilovala v lídra určování trendů v sázkovém sektoru. Důkazem je rychlý vzestup online sázení, které Fortuna Entertainment Group mezi prvními představila na Slovensku a následně i v Česku. Klíčovou devizou společnosti jsou profesionální a zkušení bookmakeři, kteří se výborně orientují na lokálních trzích. Znalost sportů a sázkařského prostředí jim umožňuje nastavovat kurzy tak, aby společnost byla vysoce konkurenceschopná a zároveň atraktivní pro klienty, protože dobrý bookmaking umožňuje přijímat i vysoké sázky. Fortuna rovněž dává klientům jistotu rychlé výplaty výher.

Kursové sázení

Trh s kurzovým sázením ve střední Evropě je vysoce konkurenční a neskýtá přílišný prostor pro vstup dalších hráčů. Vyznačuje se desítkami sázkových kanceláří, které mezi sebou bojují o podíl na trhu. Pro zavedené společnosti, jako je Fortuna Entertainment Group, však tato situace představuje velký růstový potenciál. Z celoevropského měřítka bude do budoucna hnacím motorem odvětví sázení a hraní prostřednictvím internetu. Evropský online sektor vykazuje zvyšující se tržby, v roce 2008 se jednalo o 6,5 miliardy eur, objem, který představuje 7% podíl na celkovém herním byznysu. Očekává se, že v roce 2012 tato suma vzroste na 11 miliard eur, a podíl internetu se tak zvýší na 12 %. Čísla vycházejí z výpočtů evropské profesní asociace European Gaming & Betting Association(EGBA). Dalším významným ukazatelem je, že k růstu online trhu nedochází na úkor kamenných poboček. Jejich tržby by do roku 2012 měly vzrůst zhruba o 4 % v porovnání s rokem 2008. Podle asociace se dá očekávat, že tento trend se nijak dramaticky nezmění ani v budoucnu. S rostoucími nároky uživatelů na větší interaktivitu také přichází vzestup popularity tzv. LIVE sázek, živých sázek v průběhu utkání, produktu, který Fortuna Entertainment Group nabízí na všech trzích.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!